ZVaS 2016

Opis novinového článku, který vyšel ve Frýdlantských novinách v červnu 2016

Skauti závodili pod dohledem čarodějů

Dne 07. 05. 2016 se od časných ranních hodin začali sjíždět věhlasní profesorové a profesorky ze školy Čar a kouzel, aby spolu se svými studenty připravili návštěvní den na tajném místě na Bystrém v Janovicích, pro ten den pojmenovaném Zvasavice. Skupinky vlčat a světlušek ze skautských oddílů okresu Frýdek-Místek se zde, coby uchazeči o studium čarodějnictví, účastnily okresního kola Závodu vlčat a světlušek, který byl v letošním roce pořádán Skautským střediskem Frýdlant n.O. Po příjezdu je přivítal sám slavný Albus Brumbál a profesorka McGonagalová. Před závodem bylo použito kouzlo „petrificussluncesvit“, takže i mudlové v okolních obcích si mohli konečně užít krásného počasí. Vlčata a světlušky v hlídkách v počtu 4 – 8 dětí se vydávali na trať v délce téměř 3 km, na které je čekalo 10 stanovišť s úkoly. Hlídky musely prokazovat odborné skautské znalosti a dovednosti, které byly tematicky začleněny do čarodějného světa. Tak například hlídky pomáhaly zmatenému kouzelníkovi se orientovat v mapě a najít mu dopravní spoje na mudlovskou konferenci, v čarodějné kuchyni připravovaly pohoštění za použití tajných přísad, absolvovaly famfrpálovou překážkovou dráhu, určovaly kouzelné byliny a poznávaly hlasy tvorů ze zapovězeného lesa. Musely si také poradit s ošetřením zranění vzniklých při dopravní nehodě košťat, postavit dračí budku, poznat mudlovské osobnosti a prokázat logické myšlení. To vše se dělo pod bedlivým dohledem vážených členů profesorského sboru z ZVaSavic a jejich pomocníků. Nechyběl ani zábavný kouzelnický program – především všem dostupné věštění osudu, hry deskové i míčové a možnost potkat všeznalého Zlatoslava Lockharta. Po celodenním zápolení byly vyhodnoceny nejúspěšnější hlídky, které při slavnostním skautském nástupu obdržely diplomy, hodnotné ceny a dorty. Vítězné družstva postupují do krajského kola závodu. Každý účastník obdržel pamětní perníkovou medaili, účastnický list a „placku“ s emblémem konané akce. Věříme, že si den v čarodějném světě všichni účastníci užili a odnesli si zážitky, na které budou dlouho vzpomínat. Frýdlantští skauti se s čaroději ještě setkají, neboť již nyní se mohou těšit na letní tábor, který se bude konat přímo v Bradavicích u Vítkova. Pořadatelem akce bylo Skautské středisko Frýdlant nad Ostravicí, za finančního přispění města Frýdlant nad Ostravicí. Poděkování patří také čarodějnickému přípravnému týmu vedoucích, rodičů a přátel skautingu.

Zde je umístěno cca 300 snímku akce, načítání stránky tedy chvíli trvá!

« Říj