Jak sponzorovat ?

Finanční podpora:

Protože roční příspěvky pokryjí jen velmí malou část našich výdajů za kvalitní program, snažíme se peníze získávat i jinými způsoby. Většina našich peněz pochází z grantů, které napíšeme. Proto Vám nabízíme možnost sponzorovat naši činnost. Jelikož jsme jako Junák nezisková organizace, je možné při sponzorování získat některé daňové výhody.

  • Informace o odpisu daní Poskytnutý dar snižuje u dárce základ daně z příjmu fyzických osob, pokud celková hodnota darů poskytnutých v kalendářním roce přesáhne 2% ze základu daně anebo činí alespoň 1000 Kč. Pokud zúčtování daně místo dárce provádí zaměstnavatel, předá zaměstnanec potvrzení o daru mzdové účtárně nejpozději do 15.února následujícího roku, která toto potvrzení zahrne do položek snižujících daňový základ zaměstnance. Pokud dárce podává daňové přiznání sám, uplatní odpočet od základu daně ve svém daňovém přiznání… další informace jsou v dokumentu
 

Materiální podpora:

Samozřejmě však využijeme i jinou formu sponzoringu, než finanční. Typickými příklady toho, co nám pomůže jsou:

 • doprava – máte přístup k nákladnímu autu nebo dodávce? Čas od času potřebujeme odvézt větší náklad a nejlépe za nějakou zvýhodněnou cenu.
 • tisk a kopírování – ač se to někomu může zdát zvláštní, utratíme ročně nemalou částku za tisk materiálů (černobílý i barevný, na schůzky i propagaci).
 • propagace – pokud by se kupříkladu vaše firma chtěla zviditelnit, nabízíme možnost umístění reklamy na oddílových tričkách, našich stránkách. Máte naopak Vy místo, kam by bylo možné umístit náborový leták? Pak budeme rádi, když tam bude náš náborový leták viset.
 • videa – pravidelně z akcí připravujeme fotografie a videa. Tyto záběry je samozřejmě možné použít pro prezentaci jak Vaši, tak naši.

Co udělat, když chci sponzorovat: Ideální  je kontaktovat vůdce střediska (Radek Macháč). Ten Vám sdělí aktuální potřeby a také upřesní informace, které jsou zde jen nastíněné, a samozřejmě připraví darovací smlouvu.

Darujte chytře

 • Naplánujte si, kolik chcete darovat: stanovte si předem, jak velkou částku nebo kolik času chcete na dobrou věc věnovat.
 • Informujte se: nebojte se nás zeptat, pokud vás oslovíme se žádostí o dar (na co přesně bude váš dar využit, kolik bude z vašeho daru použito na administrativní účely apod.).
 • Rádi Vám vystavíme doklad o daru/darovací smlouvu: doklad nebo smlouva pro vás budou důležité v momentě, kdy si budete chtít odepsat dar z daňového základu.
 • Pokud chcete, aby váš dar byl anonymní, sdělte nám to.
 • Zvažte, která forma daru pro vás bude nejvhodnější: finanční dar, dobrovolná pomoc, sponzorský příspěvek… každá forma podpory má své výhody a nevýhody.
 • Nezapomeňte, že nás můžete vždy odmítnout.
 • Buďte iniciativní: nečekejte až vás oslovíme, kontaktujte nás sami, zeptejte se nás, jak nejlépe můžete pomoci.

Tábor 2020

Střediskový tábor
1.8 - 15.8.

oddíl Ostravice
19.7 - 26.7.

Příspěvky

Kontakt:

Radek Macháč
Hukvaldská 352
Frýdlant n.O.
739 11

kancelar@skautici.cz
+420 603 472 331

————————————-

Květen 2020
Po Út St Čt So Ne
« Bře    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031