Okresní kolo Svojsíkova závodu- Morávka

Ve středu 8. května jsme přijeli na Morávku, kde se konaly okresní závody. Z našeho střediska se zúčastnily tři družinky- jedna holčičí, ve které byly Verča, Aňa, Kača, Kika, Natka a Viky. A dvě klučičí. V první byl Petr, Honza, Kryštof a Dan, v té druhé jsem byl já, Jirka, Jožka, Vilda a Richard.

Po příjezdu jsme se zaregistrovali a odevzdali fotografie z Ivančeny (úkol před závodem). Začalo se startovat. Vybíhalo se vždy po deseti minutách, holky z jedné strany a kluci z druhé. Pomalu jsme se připravovali na start- lékárnička, KPZ, pití, svačina. Dali nám mapu, kde byl zaznačen pouze jeden bod- bod prvního stanoviště. Postupně jsme na dalších stanovištích dostávali další a další body.

Po vystartování se naše pětičlenná skupinka vydala na první stanoviště. Úkol byl zjistit, co je na připraveném kroji špatně nebo co tam chybí a opravit to. S tím jsme neměli problém, až na to, že Vilda bodl Jirku jehlou do nohy a ten celkem nahlas zařval, ale naštěstí si toho rozhodčí nevšiml 🙂 Na dalším stanovišti jsme měli za úkol rozeznat rostliny, chvíli jsme si připadali jako botanici. Bohužel jsme dvě květiny spletli, ale zůstali jsme pozitivní. Kimovka. Rozhodčí nám řekli, že si na cestě máme všímat věcí, které do lesa nepatří a pak jim všechny objekty říct. Úplná pohodička. Řekli jsme jim dokonce více, než chtěli 🙂 Následovala krizová situace. Měli jsme rozhodnout, jak se zachováme v případě bouřky. Ajéje, zručnost. Museli jsme rozdělat oheň tak, aby přepálil natažený provázek. Už jsme cítili, že se blížíme do cíle, čekalo nás jen poslední stanoviště- střelba ze vzduchovky. Většina ran šla přímo do terče.

V cíli jsme se nahlásili, řekli do krátkého videa, co se nám nejvíce líbilo a co bylo pro nás nejobtížnější. Šli jsme si polehat na trávu a odpočinout si.

Když doběhly všechny skupinky, chystalo se vyhlášení. Vyhlašovali každou kategorii od posledního místa. Naše holky se umístily na krásném 7. místě! Skupinka mladších kluků vybojovali 8. místo a my po chvilce napětí, první!! Byl to neuvěřitelný pocit. Běželi jsme si pro ceny, což byl stromek na zasazení, velký dort se skautskou lilií, bedna s různými drobnostmi a medaile. Potom už jenom focení a jelo se domů. Tím to pro nás ale nekončí, protože naše skupinka postupuje do krajského kola Svojsíkova závodu.

Žirafa

received_284424922502573