Pro rodiče nováčka

Jsme nezisková organizace, z vybíraných peněz se hradí pouze náklady na činnost oddílu, nemáme žádné zaměstnance. Všichni dospělí a vůdci dělají svou činnost ve volném čase a bez nároku na jakoukoliv odměnu.

Co bude Vaše dítě potřebovat?

Během několika měsíců byste měli svému dítěti opatřit vybavení na schůzky a výpravy. Zde je několik tipů, kde a jaké shánět vybavení:

• uzlovačka: optimální je 1,5 až 2,5 metru laminové šňůry – průměr 3 mm.
  • nůž: mělo by se jednat o zaviratelný kapesní nůž, ne dýka apod.
  • spacák: na výpravách by měl stačit spacák na jaro až podzim, tj. s komfortní teplotou do cca –5°C. Doporučujeme kupovat spacáky z dutého vlákna, péřové jsou zbytečně drahé.
  • karimatka: stačí obyčejná karimatka, lze koupit v níže uvedených obchodech nebo ve větších obchodních domech od 150Kč.
  • ešus: lze koupit hliníkový či dražší nerezový, v obchodních domech či outdoorových prodejnách. Kompletní sada (velký a malý ešus s víčkem) je vyžadována na táboře a na výpravách (pokud je to napsáno v informacích u jednotlivé výpravy).
  • batoh: na jednodenní výlety bohatě postačí malý batoh, na vícedenní akce doporučujeme batohy větší, ale takový který Vaše dítě unese 🙂
  • boty: pevná obuv je základ, víte co je to za utrpení absolvovat celodení výlet v kamenitém terénu jen v lodičkách na podpadku :), samozřejmě nepředpokládáme že zrovna Vaše dítě přijde na akci v lodičkách, ale i tenké tenisky na výpravě do lesa v zimním období asi taky není to pravé ořechové, co myslíte?

Kroj

Vaše dítě bude též potřebovat skautský kroj. Pro vlčata nebo světlušky je to:

• krojová košile
  • žlutý šátek s turbánkem a žlutou šňůrkou
  • nášivky: střediskový znak (patří na šátek), město, číslo a znak oddílu (patří na levý rukáv), mezinárodní znak skautů nebo skautek (patří na pravý rukáv) – co kam patří konkrétně Vám poradí vudci oddílu

Kroj skautů či skautek je podobný:

• krojová košile
  • hnědý šátek s turbánkem a zelenou šňůrkou
  • nášivky: stejné jako u vlčat

Košile se prodává ve skautském ehopu JUN. Je rozdíl mezi chapeckou a dívčí košilí! Ostatní části kroje lze také u vůdce střediska, využíváme tak množstevních slev a akcí.

Zde naleznete program, dle kterého lze našít kroj. Pod číslo oddílu ale ještě patří oddílový znak.

Září 2017
« Srp