A jedeme na Krajske kolo SZ 2009 – NÝDEK

Jak jsem to viděla já …

Ráno kolem 8 jsme se sešli u Irče. Venku lilo jako z konve. Moc se nám nechtělo, ale nakonec jsme sedli do auta, vyjeli směr Nýdek a doufali, že přestane pršet. Přijeli jsme na místo a stále pršelo. Naštěstí se rozhodli, že místo dvoudenních závodu to zkusí nějak scvaknout do jednoho dne. Byly tam velké hangáry, do kterých jsme si dali baťohy. V pláštěnkách jsme absolvovali nástup a losovali jsme, kteří poběžíme. Kluci si vylosovali 1 a my 12. Kluci vyběhli jako první a po hodině a půl se vrátili. Za chvíli jsme vyběhly i my. Na zdravovědě jsme dostali 24 bodů což bylo docela dost. Museli jsme ošetřit chlapa s šípem v hrudníku a jednoho, který netepal – řekli nám, že by nám neumřeli J. Po dalším stanovišti, kde se chodilo v terénu po slepu jsme byli celí od bláta. Po cestě jsme vyplnily pár papírů (byrokracie), pojmenovaly dopravní značky, postavily vysokou věž z balónků, udělaly nosítka, ze kterých jsme Žandu málem vysypaly a přenesly láhev pomocí ringo kroužku a čtyř lan a další… Vrátily jsme se zpátky do tábora s docela dobrým pocitem. Byli jsme celí mokří a špinaví. Obešli jsme pár bran – zabití hřebíku, vyměnění duše u kola, poznávání květin, vytvoření něčeho z papíru, překonej se…Na překonej se musela Žanda sníst marcipánové hovínko a poté, ale také sníst jídlo z červů, kobylek, kukuřice a rýže – málem jsme se všichni poblili, ale Žanda to zvládla – děkujeme. Postavily jsme stan, které nám pochválili. Najednou bylo 7 hodin večer, další nástup a sním i vyhlášení výsledků. Zcela nečekaně řekli nejdříve 1. místo – Kanci, vteřina než nám to došlo a začali jásat. 1. místo v kategorii skautky – Člobrdky byl to takový šok, že jsme si ani nestihly zabrečet. Celí šťastní jsme odjeli k Irče domů, kde jsme si všichni umyli nohy, povečeřeli a povídali zážitky. Usnuli jsme kolem půlnoci. Ráno jsme postupně vstávali (nejpozději já až v 10:30 J). Pomalu jsme se sbalili a rozešli jsme se domů. Už se těšíme na celostátní kolo na Rok nula. Co myslíte máme šanci? Držte nám palce.

Zapsala Štěpánka

Tábor 2020

Střediskový tábor
1.8 - 15.8.

oddíl Ostravice
19.7 - 26.7.

Příspěvky

Kontakt:

Radek Macháč
Hukvaldská 352
Frýdlant n.O.
739 11

kancelar@skautici.cz
+420 603 472 331

————————————-

Květen 2020
Po Út St Čt So Ne
« Bře    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031