Jak bylo na Svojsíkáči v roce 2009…

Svojsíkáč 2009 očima závodníka …
V pátek kolem 14:30 jsem se sešli u Irče doma. Něco jsme si ještě na poslední chvíli zopakovali a ve čtyři jsme vyjeli. Do Šenova jsme dojeli jako první. Ubytovali nás v tělocvičně no a pak jsme čekali na večeři. Mezitím dojeli všechny družiny a v osm hodin jsme dostali konečně večeři (zapékané brambory). V devět bylo slavnostní zahájeni na hřišti, kde na látce byly nakresleny vlaky ČR a Polska. Postupně jsme si namočili ruku v barvě (bílá, modrá, červená) a obtiskli jsme ji na látku a tak jsme je vybarvili. Od 10 do 11 jsme hráli seznamovací hru (retardovaný Radim J). Potom jsme si umyli zoubky a šli jsme spát. Šlo to až kolem půlnoci.

Snídaně byla ohlášena na 7 hodin takže někteří už vstávali v 6 hrozné probuzení. V 7 hodin šli kluci do jídelny pro snídani a tam jim řekli : „technický problém snídaně se posouvá“. Nějak jsme se pak nasnídali a přesunuli jsme se na vzdálené hřiště kde byl „cíl“ závodu. Odtamtud jsme šli na start a začal čtyřhodinový závod.

Nejdříve jsme šli vyhledávat informace na počítači, potom třídit odpadky. Najednou z lesa vylezli dva opilci, tak jsme je obešli. Na branách Marťa s Žandou museli sníst živého červa. Museli jsme řešit problém, jak pomocí kola bez řetězu a lan vyvézt z kontaminovaného území sklenici s vodou. A nakonec jsme ošetřili dva zraněné. Na všech stanovištích se nám celkem dařilo. Dokonce jsem se naučili i s GPS a tak jsme věděli všechny znaky, které jsme si měli zapamatovat. Skončili jsme, zašli jsem si na oběd do školy (gulášová polévka a kuře s rýží). Po obědě jsme si sbalili krosny a kolem pěti začal další modul výprava. Měli jsme obejít co nejvíce stanovišť (celkem 38) pomocí GPS no byla to sranda. Jak je naším zvykem brodili jsme řeku J. Vyčerpaní jsme úderem osmé hodiny přišli na tábořiště, kde jsme si museli postavit stany a udělat večeři. Rozdělali jsme oheň a připravili ponorky – veky namazané máslem, kečupem, hořčicí, cibulí, sýrem, a luanchmeatem jsme zabalili do alobalu a dali od uhlíků. Večeřeli jsme až před jedenáctou ale bylo to dobré. Z posledních sil jsme ulehli do spacáků a spokojeně usli, když nás spalo pět v jednom stanuJ.

Ráno byla snídaně v osm hodin – měli jsme snídani v trávě J. Asi do dvanácti jsme čekali na vyhodnocení. Mezitím jsme se pařili na sluníčku a někteří se šli dokonce vykoupat do místního rybníku J. No a jak jsme dopadli to asi všichni víte, ale bylo to pro nás velké překvapení. Dostali jsme vyřezávanou misku. My (holky) jsme si vybrali hru – evropské otázky a kluci si vybrali balón. Po vyhodnocení jsme se naobědvali ve škole (řízek s bramborovým salátem) a jeli jsme k Irči, kde jsme sice byli už kolem dvou, ale domů jsme šli až v pět.

Tyto závody byly super a držte nám palce, jak budeme na krajských ?

Zapsala Štěpánka

Tábor 2020

Střediskový tábor
1.8 - 15.8.

oddíl Ostravice
19.7 - 26.7.

Příspěvky

Kontakt:

Radek Macháč
Hukvaldská 352
Frýdlant n.O.
739 11

kancelar@skautici.cz
+420 603 472 331

————————————-

Květen 2020
Po Út St Čt So Ne
« Bře    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031