Fantastická zvířata (27. – 29.5.2022)

Všechno to začalo na nádraží v dešti, ale přece nejsme z cukru! Náš vlak měl trochu zpoždění, tak jsme čas využili na rozdělení společného jídla do batohů nás všech. Vlak konečně přijel a my jsme se vydali na dobrodružnou výpravu Pokračovat ve čtení článku »

Cestovní informace na tábor

Odjez na tábor

• odjezd na tábor:  sobota 16.7.2022 , sraz na parkovišti u podchodu v 11:00
  • na cestu: kdo má tak kroj, batůžek s pláštěnkou, svačinou a pitím na 3 hodiny cesty.
  • velké věci (kufry a tašky se povezou, tašky a kufry nesvazujte dohromady ! Nedá se to pak pořádně naložit, každou tašku s věcmi označte jménem, aby se zase nestalo, že polovinu tábora hledá dítě gumáky 🙂
  • pokud maminky připraví nějaké dobroty na cestu tak předají řidiči u nakládání, nedávejte to dětem do kufru a tašek, předejte řidiči, nebojte řidič to nesní, ale bude na tábořišti o dvě hodiny dřív, a muže to vyložit do chladna, nemusí se to smažit na vozíku, než přijedou děti a pokusí se najít svou tašku 🙂
  • při příchodu na sraz, vyhledejte zdravotníka a předejte mu potřebné dokumenty, prohlášení o bezinfekčnosti budete podepisovat na místě.

Příjezd z tábora

• rodiče si děti odvezou sami a to během sobotního dopoledne 30.7.2022 mezi 8 – 11
  • rodiče, kteří budou chtít přijet už v pátek odpoledne a účastnit se tak večerního táboráku, přivezte si sebou stan na jednu noc, kdo to zvládne může i pod širák

Pozor tábořiště je v ochranné zóně a je zákaz vjezdu vozidel. Ideální stav je ponechat auta v pátek ve Vítkově na náměstí (pod dohledem Městské policie), případně pokud se nám podaří domluvit parkování jinde, dáme vám vědět místo zde na stránkách. V určité časy, které vyvěsím, bude na náměstí auto, které Vás odveze na tábor. Stejně tak v sobotu odvezeme věci hromadně k autům.

Táborový seznam vybavení táborníka

Zde najdete seznam věcí, které bude mít každý táborník. Připomínám, aby všechny věci byly označeny přijmením a u sourozenců i jménem. Jen tak zabráníte, že si dítě doveze domů polovinu věcí a my pak musíme zásobovat Adru věcmi ke kterým se nikdo nehlásí 🙂

Věci zabalte do kufru nebo velké tašky, povezou se autem, děti na cestu budou mít jen malý batůžek, a v něm pláštěnku, svačinu a pití na 3 hodiny cesty. Poslední úsek cesty jdou pěšky, tak opravdu nic těžkého !

Poslední schůzky v letošním roce

V průběhu týdne 20. – 24.6 budou probíhat poslední schůzky v tomto roce.

Pro zájemce z rodičů, kteří chtějí získat nějaké informace o táboře, bude ve čtvrtek od 16:00 – 18:00 Irena k dispozici v restauraci Park. Tato možnost je určena především pro ty rodiče dětí, které pojedou poprvé. Ale zeptat se mohou i ti co již na táboře byli :).

Stavěčka a bourání tábora

Termín stavěčky tábora (platí pro Frýdlant):

• 1.7.22 od 13:00 , začíná se nakládkou v Novém Jičíně a po naložení se přejíždí na tábořiště.

Bourání tábora (platí pro Frýdlant):

• víkend 20.8 – 21.8. pro nás by stačilo tam přijet 21.8 ráno, a po naložení na auto pak přejet do Nového Jičína kde proběhne vykládka.

Bližší informace u Radka

Okresní závody vlčat a světlušek 2022

V sobotu 7. 5.  mrholilo, všude byla spousta bláta a po slunci ani památky – to je přesně čas, kdy skauti vyráží do akce. Téma letošních závodů byli Piráti z Karibiku, takže trocha vody byla vlastně tématická. Navíc přece všichni víme, že jsou skauti co? Nepromokaví. Pokud tedy mají pláštěnky.

Týmy z řad vlčat a světlušek po společném nástupu vyšly na závodní okruhy, každý podle své mapy. Děti postupně navštívily 12 stanovišť, na kterých soutěžily v různých skautských aktivitách, od první pomoci přes poznávání zvířat až po tábornickou a kuchařskou zručnost. Bodovaly se jak dovednosti, tak i spolupráce a slušné chování v týmech.

V cíli na účastníky čekaly párky s chlebem, památeční pirátské placky a taky lízátka, jako cena pro všechny. Čas před závěrečným vyhodnocením jsme si společně krátili hrami v blátě i na trávníku.

Družiny z Frýdlantu si vybojovaly krásná umístění. Polárky skončily ve své kategorii 12. z 25, Ostříži na 10. a Pumi na 5. místě z 15. Našim malým závodníkům moc gratulujeme! Každopádně občas není hlavní vyhrát ani zvítězit, ale užít si to společně jako jedna parta.

Zuzka

Televizní reportáž regionální televize najdete zde.

Táborové informace

Zde najdete přihlášky na naše tábory

Tábor Frýdlant n.O.

• přihláška zde