Rubriky
e-kronika

Pátrali jsme po pytlákovi v Brušperku …

Víkend v Brušperku.
29.3. – 31.3. 2019

Když jsme přijeli autobusem do Brušperku, vedoucí nám pustili nahrávku, kde nějaký týpek řekl: „Ha, ha, najděte si mě!“ Nikdo z nás to nechápal. Po cestě k chatě jsme se asi 3x vraceli, protože  jsme šli špatně (Mája neumí navigovat :-).  Před chatou na nás čekal policista Ryzoto, který nám předal případ. Ještě ten den nás čekal výslech. Přišel úplně cizí pán (svědek), který viděl nějakého pytláka, který se potloukal okolo domu. Svědek nám sdělil, že běžel směrem k přehradě.

Druhý den ráno jsme se k přehradě vydali hledat stopy. Našli jsme lísteček s číslem 312,ale co to znamená? Číslo domu? Číslo, kolik zvěře sestřelil?

Ryzoto nás v tom nechal úplně samotné! Chvílemi jsme nevěděli, co máme dělat. V sobotu odpoledne jsme měli celkem srandovní svačinu. Pověsili nám jí na stromy! Nesměli jsme používat ruce…Chudák Jirka, měl housku přivázanou nejvýše  🙂 Potom, ale nastal okamžik, kdy jsme si zkusili nasekat dřevo na oheň, abychom si ho mohli večer udělat. Naštěstí jsme všichni vyvázli bez zranění. Zahráli jsme si i hry. Večer pak u ohně jsme zpívali písničky při kytaře. Slyšeli jsme i jednu super písničku na melodii despasito  🙂

V neděli hned ráno jsme se vydali podle získaných indicií k místu, kde sídlí padouch. Po cestě to vypadalo, že jsme se ztratili. Ovšem nebyl to jen dojem, byl to prostý fakt 🙂  Museli jsme se vracet, ale nebylo to tak těžké, najít tu správnou cestu, protože jsme padoucha viděli přes pole. Pachatel ani neutíkal, jen zapíral a zapíral. On určitě žádné zvíře nestřelil. Museli jsme mu vzít otisky prstů a tím jsme ho usvědčili. 

P.S. Chci delší rozcvičky 

(Štěpán)

maja_hleda